Real World

Z Szuropedia
To jest nie tylko zatwierdzona wersja strony, ale również ostatnia jej wersja.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Real World
Maruś
Ilustracja
Marek podczas męskiej wyprawy na Majorkę 2019r.
Zawód nieznany
Miejsce zamieszkania Wrocław, Polska
Narodowość polska
Powiązania Crazy Polish Man - Question Everything i Level World, a także Astro Ara
Kanał Real World
Lata aktywności Od maja 2016
Strona internetowa

Real World, a.k.a. Fake World, Unreal lub po prostu Maruś, a tak na prawdę Marek K. - wybitny polski psycholog, płaskoziemca, antydinozaurowiec i antyewolucjonista, przy okazji antysemita i prawdopodobnie neonazista, wychwalający znanego dyktatora i mordercę Adolfa Hitlera. Lektor i tłumacz takich twórców jak Eric Dubay lub Phuket Word. Podaje się za zatwardziałego weganina, jest też zdecydowanie przeciwko szczepionkom.

Poglądy

0. Maruś, jako bezmyślny kopista Dubaya, nie ma żadnych poglądów. To, jak mawiają niektórzy "padlina umysłowa", niezdolna do żadnych badań i wniosków. To co napisano niżej, ten ""gigant intelektu"" (podwójny cudzysłów celowy) tylko bezmyślnie powtarza.

1. Kiedy umieścimy 2 różne środowiska razem to próżnia i system ciśnieniowy się wyrównają, nie można mieć systemu ciśnieniowego istniejącego w medium takim jak "próżnia bez obudowy"

2. Woda zawsze zachowuje poziom

3. Zwolennik modelu, w którym to malutkie słońce, krąży naokoło bieguna północnego kreśląc w zależności od pory roku mniejsze lub większe "kółeczka", a księżyc powtarza drogę słońca. Utrzymywane są w górze bliżej nieznaną siłą, energią lub magią. Teoria nie poparta (i nigdy nie będzie!) żadnymi obserwacjami i przewidywaniami.

Aktywizm uliczny

Real World słynie z organizowania wywiadów z przypadkowymi ludźmi we Wrocławiu


Polemika

Osoby zgadzające się i podzielające jego zdanie w serwisie Youtube, są nagradzane serduszkiem, natomiast osoby krytykujące (w mniejszym bądź większym stopniu konstruktywnie) są wyzywane od trolli, masonów itp. a finalnie ich komentarze są ukrywane. Dodać należy, że poprzez krytykę, Maruś rozumie kulturalnie zadane pytanie, na które ten wybitny inaczej umysł, nie zna odpowiedzi (99,9% przypadków).


Do polemiki z Marusiem przystąpił Wujek MarSon, który omówił jego film "Dinozaury Nigdy Nie Istniały" i to trzykrotnie. Ten sam Wujek MarSon ostanowił zcrossować się z jakimś dzieciakiem i wspólnie omówili jego filmy: "Chcę wiedzieć gdzie żyję i ty też powinieneś" oraz "Agenda wegan". Niestety, Maruś nie był w stanie odeprzeć żadnego argumentu obydwu stron.

Usunięcie kanału

2 stycznia 2019 kanał Marusia został usunięty za mowę nienawiści, co poskutkowało utratą ponad 6 tysięcy subskrypcji. Chociaż kanał został odnowiony tego samego dnia, to po czterech dniach również został zamknięty z tego samego powodu. Właściwym powodem zamknięcia kanału było namawianie do odstawienia szczepionek i chemioterapii i zastąpienia ich w zamian konopią i grzybkami halucynogennymi.

Lista tematów dyskusji z forumplaskaziemia.pl Marka
Screen z forum E. Dubaya

Działalność poza Youtube: Forum

Real World poza działalnością na Youtube prowadzi także forum traktujące o płaskiej ziemi, wszelkich możliwych teoriach spiskowych; na temat ewolucji, stworzenia świata, spisku antarktycznego, Wielkiego Wybuchu, masonerii i NWO. Marek wydaje się być już tak zatracony w swoich spiskach, że można tam nawet znaleźć informacje, które mają na celu ujawnianie agentów podszywających się pod płaskoziemców, którzy pod przykrywką tychże poglądów mieliby ośmieszać temat płaskiej ziemi. Wśród jego podejrzeń znajdziemy kilku przedstawicieli amerykańskiej Flat Earth Society. Co ciekawe trzeba dodać, że łatwo zauważyć silną inspirację innym amerykańskim płaskoziemcą - E. Dubayem, ponieważ samo forum Marka wygląda jakby żywcem skopiowane z forum International Flat Earth Research Society (IFERS) Dubaya, nie tylko w kwestii tematów, ale i samego wyglądu.

Działalność na Facebooku

Marek prowadzi facebookową grupę ZIEMIA -- PŁASKA (Flat Eearth Poland) zrzeszającą (na stan wrzesień 2019 r.) 7,8 tys. osób, gdzie większość osób, poza administratorami to ludzie zupełnie przypadkowi, bądź tacy którzy śledzą poczynania i posty w kwestii tematu płaskiej ziemi dla czystej rozrywki. Na grupie można też znaleźć większość znanych, lub mniej znanych osób posiadających płaskoziemskie kanały w serwisie Youtube, bądź udzielających się na tych bardziej popularnych kanałach dotyczących tematu płaskiej ziemi.

Update: 22 listopada 2019 r. Marek opublikował film, w którym oskarża pozostałych członków facebookowej grupy, którą sam założył o spisek. Okazuje się bowiem, że Marek nadając niektórym osobom uprawnienia administratora nie przewidział sytuacji, w której to administrator może usunąć z grupy nawet jej założyciela. W filmie Marek przedstawia swoją opinię o zaistniałej sytuacji, jakoby miał zostać wyrzucony z grupy w następstwie tajnego głosowania, twierdzi też nie nie został nawet o tym poinformowany.

Ciekawostki

Real World podczas pobytu w Anglii doznał tajemniczego urazu (jego kolega Level World sygnalizował, że miał spotkanie z prawdziwym mężczyzną) i od tamtej pory ma problemy z poprawnym zapisywaniem niektórych liter, np zamiast litery "Ł" zapisuje literę "E".
Istnieją podejrzenia, że Maruś ubzdurał sobie, że tak właśnie piszą Masoni.

PEASKA zamiast PŁASKA

12 grudnia 2019 r. Marek publikuje film "Księżyc (Teoria vs Obserwacja)", w którym sam sobie dostarcza naocznego dowodu na obrót Ziemi. Reakcja na to co zobaczył udowadnia też, że płaskoziemcy nie potrafią nawet logicznie zinterpretować swoich własnych obserwacji

Marek podczas misji przekazywania "dobrej nowiny" na głównym rynku Wrocławia