Phuket Word

Z Szuropedia
To jest nie tylko zatwierdzona wersja strony, ale również ostatnia jej wersja.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Screen z kanału Phuket Word z początku jego kariery
zdjęcie z kwietnia 2019 r.

Phuket Word (Nick Davies) - znany z ciepłego radiowego głosu gawędziarz, bajkopisarz i fantasta, autor filmów o poziomej perspektywie, uznawany przez niektórych jak np. Level World, lub Kaz Kryptolanser , za najwybitniejszego twórcę filmów edukacyjnych dla "myślących inaczej".

O Phukecie śmiało można stwierdzić iż zjadł zęby na rozgryzaniu zagadnień płaskiej ziemi - porównując materiały filmowe z początku jego youtubowej działalności można zauważyć postępujące braki w uzębieniu tego osobnika.

Dorobek naukowy

Phuket Word sformułował wiele teorii nie "mainstreamowych". Oto niektóre:

  1. Słońce zachodzi dzięki perspektywie (chociaż czasem trzeba mu pomóc nie używając perspektywy).
    https://youtu.be/GP9yJvhIx7k
  2. Słońce oddala się pod kątem 23,5 stopnia (chociaż tam gdzie mieszka bywa że wschodzi i zachodzi pod kątem zbliżonym do 90stopni)https://youtu.be/uwRAY9U_Xyk
  3. Księżyc to nie kula a miseczka. (https://youtu.be/QZ6Wh8rrE00)
  4. Gwiazdy to odbicie Słońca na kopule. (https://youtu.be/BIo60b3WrTI)
  5. Jego model z kartonu i miedzianych drucików, przewrócił do góry nogami dotychczasową mechanikę nieba (tak się autorowi wydawało)
    https://youtu.be/S-ymW9WP8Ww

Eksperymenty

Najsłynniejszy jak dotąd eksperyment, to pokazanie akcelerometrem zainstalowanym w telefonie komórkowym, że posadzki na lotniskach w miastach Phuket i Dubai są prawidłowo położone (zgodnie z zasadami sztuki budowlanej)

Jako pierwszy przeprowadził eksperyment z zanurzaniem wagi w wodzie (https://youtu.be/8pl5acqdGJY) dając podstawy do sformułowania słynnej już w płaskoziemskim świecie teorii Level Worldawaga mierzy różnice w gęstości.

Nick.gif

Ulubiona zabawa Nicka