Niebocentryzm

Z Szuropedia
To jest nie tylko zatwierdzona wersja strony, ale również ostatnia jej wersja.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Niebocentryzm

Niebocentryzm (inaczej "wklęsła Ziemia") - pseudonaukowy pogląd o charakterze silnie czerpiącym z Biblii, którego głównym założeniem jest to, że planeta Ziemia ma tak na prawdę "wklęsły" kształt. Tzw. "linia Karmana" w tej koncepcji to szklana granica między Ziemią zamieszkiwaną od strony wewnętrznej przez ludzi, a tą która jest od strony "zewnętrznej", której nie da się przekroczyć. Piekło opisywane w Biblii wg niebocentryków to tak na prawdę zewnętrzna część całego podwójnego kulistego układu, a to sam Szatan kręcąc i oszukując nas każe nam wierzyć w to, że piekło znajduje się właśnie pod nami (co w istocie rzeczy w tym układzie jest nawet logiczne). Szklane niebo powoduje wg tej koncepcji załamywanie się światła w taki sposób, że możemy zobaczyć czasem to, co jest za horyzontem, chociaż w tym przypadku pojęcie "horyzont" pasuje tutaj niczym sanki w lecie. Ciśnienie atmosferyczne i sama atmosfera została najprawdopodobniej wpompowana przez samego Stwórcę do środka układu, w którym żyją ludzie, co ma tłumaczyć grawitację, a sam Pałac Najwyższego znajduje się w samym centrum tego układu, na tak olbrzymiej wysokości, że człowiek nawet za pomocą dodatkowego sprzętu nie jest w stanie tego zobaczyć. Wszelkie rzadkie zjawiska atmosferyczne, jakie kiedykolwiek człowiek zaobserwował są tutaj tłumaczone jedynie wolą pokazywania ich przez samego Stwórcę. Widziane przez nas nocne niebo, jest w rzeczywistości niebocentrycznej niebem obrotowym, które obraca się wokoło wewnętrznej strony naszej planety, dając nam tym samym wrażenie ruchu. Słońce porusza się zaś w ruchu spiralnym co zdaniem niebocentryków, ma być wytłumaczeniem dla zmieniających się pór roku i cyklu dnia i nocy.

Efekt lornetkowy

Efekt lornetkowy - to wyimaginowana hipoteza "krzywej światła", która powstaje dzięki zakrzywieniu promieni Słońca, dzięki "szklanemu niebu" o kulistym kształcie, co pozwala oświetlać Księżyc znajdujący się kompletnie po drugiej stronie wewnętrznej części Ziemi. Wg tej hipotezy nie wiadomo jednak jak wygląda w takim razie dokładniejsza mapa naszej planety, ponieważ jeśli Ziemia miała by być zakrzywiona w stronę wklęsłą, na którym są morza, oceany i lądy od wewnątrz, to były by one również idealnie nad naszymi głowami i kontynent na którym my jesteśmy - też był by idealnie nad głowami ludzi, którzy patrzyli by w górę na nas ze swojego kontynentu. Jeśli potraktować niebo z kolei jako ogromną soczewkę, to światło słoneczne wg mainstreamowej nauki powinno być dostrzegalne wszędzie w każdym miejscu na Ziemi.

Eksperyment Teed'a-Marrow'a

Dowód "geodezyjny"

dowód geodezyjny - określenie często stosowane przez szurów od wklęsłej Ziemi. Dotyczy ono "dowodu" przeprowadzonego przez "profesora" Cyrusa Teeda, oraz "profesora" Ulyssesa Grant Morrowa w 1897 roku, który polegał na zabawie z perspektywą; badanie polegało na ustawieniu na oceanie sztywnej konstrukcji złożonej z połączonych ze sobą belek i określeniu czy nauka rzeczywiście mogła aż tak się pomylić. Zgodnie z ich badaniem linia wykreślona przez deski w pewnym momencie wyraźnie wychodziła ponad horyzontem co przy założeniu, że ziemia jest kulą nie mogło mieć wg nich racji bytu.

Stosunek do nauki

Wyznawcy niebocentryzmu uważają, podobnie jak płaskoziemcy, że cała astronomia, nawigacja i wszystkie nauki oparte o układ heliocentryczny jest metodycznym oszukiwaniem ludzi od setek lat, tylko po to, aby odwieźć ludzkość od Boga

Niebocentryzm w Polsce

Głównym głosicielem Niebocentryzmu w polskim Internecie jest wielbiciel czakr Mariusz S. najbardziej znany z youtube'owego kanału Królewska TV