Imperium Lechitów

Z Szuropedia
To jest nie tylko zatwierdzona wersja strony, ale również ostatnia jej wersja.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Imperium Lechitów – historyczne supermocarstwo istniejące w starożytności, rozciągające się do Łaby po Don oraz od Bałtyku po Morze Azowskie i Czarne. Największe mocarstwo w starożytności, podupadłe w średniowieczu, zniszczone przez Mieszka I – niemieckiego agenta i czeską marionetkę. Zostało odtworzone poprzez koronację Sanjayi na króla.

"Lechicka husaria:"

Historia

Początki imperium sięgają XXI w. p.n. e., a założycielem pierwszej dynastii był król Sarmata.

Terytorium Wielkiej Lechii w VI w. n.e.

Nauka i technologia Imperium Lechitów

Wiman - pomniejszy starożytny statek kosmiczny wynaleziony przez Lechitów

Imperium Lechitów stało na bardzo wysokim poziomie technologicznym i naukowym. Lechiccy naukowcy opracowywali coraz to nowsze wynalazki, które obecnie są znajdowane na całym świecie i przypisywane innym ludom, które tak naprawdę były różnymi szczepami lechickimi.

Nauka

  • Lechici jako pierwsi wynaleźli koło i wóz, świadczy o tym znaleziona waza z wizerunkiem wozu, datowana na 3635–3370 p.n.e.
  • Lechici jako pierwsi wynaleźli kalendarz. U Lechitów czas był liczony od Roku Stworzenia Świata, to jest od 4000 r. p.n.e.
  • Wróżenie z run sarmackich (zwanych także runami jasongórskimi), które pozwalają odbierać informacje spoza tej kopuły. Po zwycięskich bitwach Lechici dziękowali bogom za wygraną bitwę oraz wróżyli z run, które miały za zadanie przepowiedzieć przyszłość i odbierać informacje od obcych z innych galaktyk.

Technologia

  • Używali grafenowych mieczy lub szabel świetlnych, dzięki czemu żaden przeciwnik nie był w stanie im zagrozić, do czasu wykradnięcia planu budowy grafenowego miecza świetlnego przez jednego z niewolników chazarskich
  • Jak potwierdza George Lucas, "Sokół Millenium" był statkiem wzorowanym na lechickim krążowniku "Orzeł Lechistanu". Był to flagowy okręt marynarki kosmicznej Wielkiej Lechii oraz najnowocześniejszym okrętem wszechświata. Jego zadaniem była kolonizacja Marsa już w XVII w. p. n. e., jednak plan się nie powiódł, gdyż krążownik został zniszczony przez chrześcijańskie bojówki. Fragmenty tego statku znajdują się do dziś w Tajnym Archiwum Watykańskim

Gospodarka i handel

Z racji tego, że imperium rozciągało się od Atlantyku po Pacyfik, prowadzony był jedynie handel wewnętrzny. Wielka Lechia miała bardzo rozwiniętą gospodarkę,

Zapożyczenia językowe

  • Wariację słowa "Lech" z arabskiego przyjęli Żydzi, którzy przekształcili słowo Lech na Lah, a potem Jah. Od nazwy mieszkańca Imperium Lechitów wywodzi się słowo Jahwe – Bóg.
  • Podczas wojny z Aleksander Wielkim powstało znane przysłowie Strachy na Lachy, który ma symbolizować odwagę Lachów, którzy wchodzili na głowie wyimaginowanym strachom. Powiedzenie żyje do dzisiaj.
  • Słowo Leszka (oznaczające mieszkankę Imperium Lechitów) wyewoluowało w języku polskim do loszka, czyli określenia ładnej kobiety.

Zobacz też

Zermatyzm