Eric Dubay

Z Szuropedia
To jest nie tylko zatwierdzona wersja strony, ale również ostatnia jej wersja.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eric Dubay
Ilustracja
Data urodzenia 1981 r.
Zawód Nauczyciel jogi, Pisarz, Youtuber
Miejsce zamieszkania Tajlandia
Narodowość Stany Zjednoczone
Powiązania Płaska Ziemia
Kanał YouTube [Eric Dubay]
Lata aktywności od 2015 r.
Strona internetowa

Eric Dubay - urodzony w 1981 r. nauczyciel jogi, uprawia także Wing Chun (odmiana wschodniej sztuki samoobrony dla kobiet) Amerykanin, mieszkający aktualnie w Tajlandii. To jeden z najbardziej znanych płaskoziemców. Jako jeden z pierwszych zdobył prawdziwą popularność około roku 2015, gdy zaczął streamować na żywo w serwisie Youtube filmy dotyczące kwestionowania kształtu Ziemi i przy okazji wszystkiego innego. Przejawia mocne zainteresowanie religiami i filozofiami dalekiego wschodu i transcendencją. Jego "dzieło", "200 dowodów na to, że ziemia nie jest wirującą kulą", przyniosło mu milionowe wyświetlenia na całym globie. Nie ma absolutnie 100% pewności kim jest z wykształcenia. Niektóre, aczkolwiek mało wiarygodne źródła podają, że w latach 2000-2004 ukończył Uniwersytet w Meine, zdobywając tytuł podwójnego licencjatu nauk humanistycznych, co zresztą tłumaczyłoby, jak bezlitośnie obnaża w swoich filmach brak jakiejkolwiek, nawet podstawowej wiedzy w temacie nauk ścisłych.

Popularno-naukowy polski Youtuber SciFun o "200 dowodach" powiedział:

"Ten człowiek, przez dwie godziny, metodycznie, cierpliwie i skrupulatnie udowadnia, że nie ma absolutnie żadnego pojęcia, o absolutnie niczym."

Działalność poza Youtube

Eric Dubay oprócz działalności w serwisie Youtube pisze książki, ma swój oficjalny profil w serwisie Facebook, a także prowadzi forum International Flat Earth Research Society (IFERS)