Diablo No

Z Szuropedia
To jest nie tylko zatwierdzona wersja strony, ale również ostatnia jej wersja.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Diablo No
Debilno
Ilustracja
Debilno wstawił sobie taki awatar, bo myślał, że w jakiś sposób dorówna Wujkowi MarSonowi, gdy ten miał podobny awatar
Data urodzenia bliżej nieokreślona; przypuszczalnie - co najmniej rok 2004
Zawód Troll internetowy, gracz Minecrafta
Miejsce zamieszkania nieznane
Narodowość polska
Kanał Diablo No
Lata aktywności 23 sierpnia 2018 - kwiecień/maj 2019
Strona internetowa

Diablo No a.k.a. Debilno, Dzieciak Minecrafta, Pomyłka Ewolucyjna - randomowy użytkownik YouTube, internetowy troll, będący jednocześnie płaskoziemcą, antyewolucjonistą i antydinozaurowcem. Być może wielki fan Marusia. Za swój cel do zniszczenia obrał jednego z przedstawicieli Globtardii - Wujka MarSona. Debilno charakteryzuje się młodym wiekiem (prawdopodobnie co najwyżej 15 lat; stan na 2019) oraz bardzo niskim ilorazem inteligencji (jego sposób wypowiadania się oraz poglądy wskazują na nie wyższy niż 60). Z bliżej nieokreślonych przyczyn, jego kanał jest martwy od przełomu kwietnia i maja 2019 roku.

Spina z Wujkiem MarSonem

Debilno "słynie" ze swojej nienawiści do Wujka MarSona. Nie wiadomo jednak, czym jest ona spowodowana. Za najbardziej prawdopodobną możliwość uważa się fakt, iż Wujek MarSon lubi wypowiadać się na temat dinozaurów, które według Debilna nie istniały. Innym powodem może być zazdrość o wyższy iloraz inteligencji i wiedzę na dany temat. Debilno usilnie twierdzi, iż zna dane Wujka MarSona, choć swoich nigdy mu nie podał ze strachu przed tym, że może zostać pobity.

Nienawiść wywołała spinę, gdy w listopadzie 2018 Debilno postanowił pokłócić się z Wujkiem MarSonem pod jednym z jego filmów na temat dinozaurów. Chociaż Wujek MarSon dysponował bardzo mocnymi, merytorycznymi argumentami, Debilno nie chciał przyjąć ich do wiadomości i - po bardzo ostrych słowach z obu stron - Debilno został zbanowany i postanowił skasować komentarz, zanim Wujek MarSon zdążył zrobić zrzuty ekranu (szczegóły tutaj). Wujek MarSon uznał to za świetny materiał do kolejnego filmu, który opublikował miesiąc później, niestety był zmuszony cytować treści komentarza z pamięci. Debilno wrócił 4 miesiące później, kiedy to oburzony postanowił nagrać odpowiedź, mającą na celu "obalić mity Wujka MarSona". Zamiast tego, wyrwał większość jego wypowiedzi z kontekstu i uciekł się do argumentum ad personam, będącego specjalnością antydinozaurowca. Wspomniał na filmie, iż ma zamiar pozwać Wujka MarSona do sądu za rzekome zniesławienie. Jednak to do tej pory nie nastąpiło. Debilno wmawia sobie również, że to Wujek MarSon go obraził, choć tak naprawdę jest na odwrót - to Debilno obraża Wujka MarSona z braku jakichkolwiek argumentów. Jednakże w opisie zaprosił Wujka MarSona na solówkę, do której również nie doszło. Choć Debilno obiecywał "więcej wyjaśniania okrągłych mózgojebców", to jego kanał pozostaje nieaktywny. Być może do czasu, aż Wujek MarSon wypuści kolejny "obraźliwy" dla niego film.

Wujek MarSon nie musiał nawet wyjaśniać filmu Debilna ani od strony technicznej (tandetny gameplay z Minecrafta w tle oraz równie żenujące outro) ani "merytorycznej". Zajął się tym inny użytkownik - Polski Arrow.

Poglądy i osobowość

Można powiedzieć, że Debilno to mieszanka Marusia i Tomcia, gdyż poglądami przypomina tego pierwszego, natomiast osobowością - tego drugiego. Szłoby rzec, że wszystko, co powie Maruś, jest dla Debilna czymś świętym. Świadczą o tym słowa "dobrze gadał i wiedział co robi, ale niestety zakończył nagrywanie i teraz ja po nim przejmuję pałkę". Być może nie wie, że Maruś wznowił swoją działalność na YouTube po dwukrotnej stracie kanału. Zresztą, podobnie jak obaj wymienieni, nie przyjmuje jakichkolwiek wiadomości do siebie, a zamiast tego wymyśla sobie takie brednie, o których chyba nikt nie słyszał, np. "Hell Creek nie istnieje". Dopowiadanie sobie takich bzdur wynika z faktu, że Hell Creek - jako formacja, w której odnaleziono wiele szkieletów dinozaurów - obnaża antydinozaurowskie brednie. Generalnie, jego poglądy można skrócić do zasady "nie znam się, bo to nie istnieje". Ulubionym dogmatem wiary Debilna jest podrabianie szkieletów dinozaurów. Natomiast spośród dogmatów płaskoziemskich, Debilno lubi posługiwać się dogmatem, iż "wszystkie filmy i zdjęcia z kosmosu są przerabiane, a naukowcy są nierzetelni". Nigdy jednak nie udowodnił swoich idiotycznych teorii, wręcz nie próbuje ich udowadniać.

Osobowość Debilna przypomina osobowość nie Marusia, ale Tomcia. W komentarzach bardzo lubi on wyzywać mądrzejsze od siebie osoby (w tym przypadku - Wujka MarSona) poprzez określanie ich różnymi wulgarnymi epitetami lub nawet nazywając ich "frajerami". Nie obchodzi się bez wyzywania czyjejś matki (cytat: "Mar Son twoja stara jest płaska tak jak ziemia imbecylu"). W rozmowie w komentarzach, nazwany np. "głupim" lub "jełopem" odpowiada "jełopem to ty jesteś (...)". Często z braku argumentów zmienia temat rozmowy, jak na szura przystało, zdania układa w taki sposób, by ktoś o podobnym ilorazie inteligencji bardzo łatwo uwierzył w ich treść. Do Tomcia upodabnia go również to, że w internecie bardzo dużo szczeka, choć w realnym świecie nic nigdy nikomu nie zrobił. Najprawdopodobniej boi się, że zostanie pobity.

Ze słów "mam wolny internet bo mnie rodzice nie dopieszczają", które przytoczył u siebie w komentarzach, może wyniknąć, że rodzice ograniczają mu dostęp do internetu, ze względu na to, co ich synek wyczynia w internecie. Inna teoria głosi, że Debilno miał wziąć się za roznoszenie ulotek, ale uznał, że od tego chodzenia spadnie z krawędzi świata, dlatego nie stać go na szybszy transfer internetu.

Debilno odznacza się również lewackim nastawieniem do takich tematów jak m.in. paleontologia czy dinozaury, ponieważ po obnażeniu jego poglądów zacznie sobie wmawiać, iż to on został obrażony i to on jest tym pokrzywdzonym, ponieważ ktoś mu prawdę powiedział, jednak sam obraża rozmówcę - hipokryzja.

Ciekawostką jest również fakt, że nie chce nawiązywać rozmowy z nikim innym poza Wujkiem MarSonem, z którym lubi przepychać się słownie. Nie odpowiada na komentarze żadnych innych użytkowników, nawet innych szurów (jedyne co robi to nagradza ich komentarze serduszkiem). Istnieje jednak możliwość, że tworzy multikonta i celowo komentuje z nich swoje własne filmy, by się dowartościować.

Oświecenie

Legendy głoszą, że Debilno doznał swojego oświecenia, gdy siedział na sedesie i miał zatwardzenie. Najprawdopodobniej wtedy znalazł Marusia czy Tomcia, jako że ciągle korzysta z telefonu podczas korzystania z toalety.

Odpowiedź na film Wujka MarSona (cytaty)

Poniższy tekst zawiera wszystkie wypowiedzi Debilna, które użył odpowiadając na film: Trzy gatunki debilizmu Wytłuszczone minuty dotyczą filmu Wujka MarSona. Natomiast wytłuszczone wypowiedzi Debilna wskazują jego popis hipokryzji, ignorancji lub głupoty.

Uwaga: "Mar Son" to poprzednia nazwa kanału Wujek MarSon.


"Siemaneczko ziomeczki. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o użytkowniku Mar Son. Po tym jak chciałem go naprowadzić na dobrą drogę żeby przestał wierzyć w dinozaury on zrobił o mnie film. Obraża mnie tam, argumenty dał tak bardzo niesprawne jak świeżak spod respiratora. Ale dobrze, obalmy jego mity."
0:00 - 0:47 A dziękuję że cię zmotywowałem. A wiesz że pieprzysz prawdę tak nierówną jak twoja morda.
0:48 - 0:59 Ten fragment pominę bo widzę że robisz z siebie debila pod publikę.
1:00 - 1:34 Dobrze że interesujesz się czymś co nie istnieje od dzieciństwa. Jak ty mogłeś coś przeczytać jak ty się nawet czytać nie nauczyłeś? Widzę urojenia (pokemonowe?)  pojawiają się nawet w dzieciństwie.
1:35 - 2:02 Fake Worlda oglądałem. Jak jeszcze miał kanał bo chłopak dobrze gadał i wiedział co robi ale niestety zakończył nagrywanie i teraz ja po nim przejmuję pałkę. Zresztą w dzisiejszych czasach fabrykowanie kości jest tanie. A ty jak zawsze łysa puszko coś musisz sobie ubzdurać.
2:03 - 2:11 Znowu to robisz. Nie wiem jak ja to dalej oglądam. Cały czas kłamiesz w żywe oczy. Zjedz może te swoje udko z dinozaura bo strasznie gwiazdorzysz. Jak coś po ewolucji może być dalej tym samym? Przeczysz sam sobie.
2:11 - 2:43 Teraz to śmiechłem. Mówi że za parę lat będzie można klonować z takich ptaszków co nam srają pod drzwi wielkie dinozaury a fabrykować kości się nie da.
2:44 - 3:31 Każdy antydinozaurowiec mówi coś innego bo dużo osób robi sobie z takich poważnych tematów żarty. Ty widzę też robisz sobie z tego żarty. Ale dobra. Mam dla ciebie zaproszenie, a nawet dwa. Dokładnie do tajnego stowarzyszenia bezmózgich warzyw, prowadzisz je tylko ty i do sądu za zniesławienie. Obrażając mnie nie czuję się zbyt miło. Ja z moimi rodzicami wystosowałem wniosek że znam twoje imię i nazwisko jak i adres zamieszkania to jakiś czas dostałem swój papierek. Na resztę filmu nie będę na razie odpowiadać. Jeżeli będziecie chcieli drugą część - O ILE TEN FRAJER NIE ZAKOŃCZY SWOJEJ KARIERY NA YOUTUBIE - to dajcie znać. Na razie to do zobaczenia. Marce.... Mar Sonie. Widzimy się w sądzie. Do widzenia widzowie, do następnego i pa.

Po czym następuje żenujące outro: teledysk Crab Rave podpisany "Dinozaury nie żyją".

Najwyraźniej nie rozróżnia pojęć "nigdy nie istniały" i "nie żyją"...

Na początku 2020 roku status filmu został ustawiony przez Debilna jako niepubliczny, jednak w sierpniu tego samego roku - film został ponownie odkryty. Nie jest jednak znany powód, dlaczego Debilno tak zrobił.

Galeria - kłótnie z Wujkiem MarSonem

Zrzuty ekranu przedstawiają kłótnie Wujka MarSona z Debilnem.

Kłótnia z Mar Sona z Debilnem.png
Kłótnia z Mar Sona z Debilnem 2.png