Prawo gęstości

Z Szuropedia
Wersja z dnia 15:34, 9 wrz 2019 autorstwa Punkt konwergacji (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''prawo gęstości''' - w kręgach pseudonaukowych (płaskoziemców) prawo to występuje zgodnie z zasadą determinanty kierunkowej. Prawo to zakłada, że wsze...")

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

prawo gęstości - w kręgach pseudonaukowych (płaskoziemców) prawo to występuje zgodnie z zasadą determinanty kierunkowej. Prawo to zakłada, że wszelka materia spada na Ziemię w kierunku "ku dołowi", a jest to spowodowane samą gęstością ciał. Według tego założenia waga nie wskazuje ciężaru, tylko jedynie różnicę gęstości między danym ciałem, a medium w którym to ciało się znajduje. Nie jest tutaj szczegółowo opisane w sposób matematyczny, co to właściwie jest gęstość. Twórcy prawa gęstości jak na stan (wrzesień 2019 r.) nie doszli jeszcze jednak do momentu, w którym zmierzyliby prędkość spadania ciał względem prawa gęstości i przedstawienia wzorów matematycznych w celu przewidywania efektów jego występowania.

Geneza powstania

Po raz pierwszy w Polsce o "prawie gęstości" na swoim kanale w serwisie Youtube, zaczął mówić zwolennik wielu teorii spiskowych Level World. Jednak istnieją poważne podejrzenia, że pierwszym, który wspominał o zasadach tego prawa był znany, mieszkający w Tajlandii płaskoziemski youtuber Phuket Word