Prawo gęstości

Z Szuropedia
Wersja z dnia 21:35, 13 paź 2019 autorstwa Szuropedia (dyskusja | edycje)

(różn.) ← poprzednia wersja | Zatwierdzona wersja (różn.) | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prawo gęstości (płaskoziemców) prawo to występuje zgodnie z zasadą determinanty kierunkowej. Prawo to zakłada, że wszelka materia spada na Ziemię w kierunku "ku dołowi", a jest to spowodowane samą gęstością ciał. Według tego założenia waga nie wskazuje ciężaru, tylko jedynie różnicę gęstości między danym ciałem, a medium w którym to ciało się znajduje (tu zagadka, jaką różnicę gęstości pokazuje naciskana waga, przyłożona do sufitu lub ściany?). Nie jest tutaj szczegółowo opisane w sposób matematyczny, co to właściwie jest gęstość. Twórcy prawa gęstości jak na stan (wrzesień 2019 r.) nie doszli jeszcze jednak do momentu, w którym zmierzyliby prędkość spadania ciał względem prawa gęstości i przedstawienia wzorów matematycznych w celu przewidywania efektów jego występowania.

Wg np. Level Worlda osadzanie się najgęstszych płynów na dnie naczynia powoduje sama ich gęstość, a nie grawitacja

Geneza powstania

Po raz pierwszy w Polsce o "prawie gęstości" na swoim kanale w serwisie Youtube, zaczął mówić zwolennik wielu teorii spiskowych Level World. Jednak istnieją poważne podejrzenia, że pierwszym, który wspominał o zasadach tego prawa był znany, mieszkający w Tajlandii płaskoziemski youtuber Phuket Word

Prawo gęstości a atmosfera

"Naturalni naukowcy" powołując się na kolumnę gęstości (rysunek obok), twierdzą że cała rzeczywistość która nas otacza podlega temu prawu. Zauważmy jednak że kolumna gęstości składa się z różnych materiałów. Natomiast atmosfera, pomijając śladowe składniki, składa się z azotu i tlenu, (przynajmniej do wysokości którą można zmierzyć miarką z Castoramy, czyli np do szczytów gór). Co sprawia że tak jednorodna w składzie atmosfera rzednie wraz z wysokością, tutaj twórcy teorii milczą, (a powołując się na definicję gazu, tak jak oni ją rozumieją, powinna wypełnić przestrzeń równomiernie). Kolejnym elementem niepasującym do układanki prawa gęstości są loty paraboliczne w których to przedmioty znajdujące się wewnątrz samolotu znajduja się w stanie niewazkości, pomimo zachowanych proporcji gęstości obiektu i medium jak w zwyczajnym locie.