Kreacjonizm

Z Szuropedia
Wersja z dnia 18:59, 12 wrz 2019 autorstwa Determinanta Kierunkowa (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''Kreacjonizm''' to teoria, wedle której wszystko: wszechświat, ludzie, zwierzęta i w ogóle wszystko zostało stworzone. Teoria ta jest często ukazywana przeciwsta...")

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kreacjonizm to teoria, wedle której wszystko: wszechświat, ludzie, zwierzęta i w ogóle wszystko zostało stworzone. Teoria ta jest często ukazywana przeciwstawnie do teorii ewolucji Darwina, wedle której człowiek jest tylko zaawansowaną formą zwierzęcia.

Geneza

Kreacjonizm został wymyślony przez ludzi, którzy uważają, że każde słowo napisane w Biblii trzeba brać całkowicie dosłownie, ponieważ księga ta przekazuje prawdy w sposób bezpośredni i wymysłem heretyków jest twierdzenie, że może ona zawierać przekazy metaforyczne lub jakieś elementy symbolizmu. Idąc tym tropem doszli do wniosku, że teoria ewolucji Darwina to stek bzdur, gdyż człowiek został stworzony dokładnie szóstego dnia istnienia świata, a wszystkie inne stworzenia dzień wcześniej. Nie może być więc mowy o jakimś tam zmienianiu się stworzeń, a tym bardziej o tym, że człowiek wziął się od jakiejś małpy. Natomiast wszystkie dowody rzekomo potwierdzające powyższe tezy to, wedle kreacjonistów, fabrykacje Żydów, ateistów i masonów. Opór wykształconych osób przed przyjęciem teorii kreacjonistów wynika jednak z kilku faktów, które są ciężkie do zaakceptowania, albowiem są one sprzeczne z jakąkolwiek nauką i logiką, jaką można poznać na uniwersytecie, czy choćby w szkole. Kreacjoniści jednak zawsze zaznaczają, iż nauka i logika nie mają z kreacjonizmem nic wspólnego.

Dokonania

Jednym z przykładów interesującego twierdzenia kreacjonistów, jest określenie wieku Ziemi. Otóż okazuje się, że naukowcy mogli się pomylić o drobne parę miliardów lat. Wedle kreacjonistów Ziemia ma 6010 lat (na A.D. 2010). Wiek ten wyliczono dodając długości życia postaci biblijnych od Adama do Jezusa, a potem dodano obecny rok. Tak więc kreacjoniści podali prosty wzór na wiek Ziemi.Łatwo też zauważyć, iż zgodnie z przyjętym przez kreacjonistów wiekiem Ziemi, ludzie, którzy pojawili się w pierwszym tygodniu istnienia świata, żyli równolegle z dinozaurami i to całkiem niedawno. Tyle że jednak przed biblijnym Potopem. I właśnie Potop wyjaśnia brak dinozaurów.