Kategoria:Pseudonauka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Szuropedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (1 wersja: Wgranie backupu)
 
Linia 1: Linia 1:
'''Pseudonauka''' jest to ogół twierdzeń próbujących udawać [[Nauka|naukę]], ale nią niebędących. Pseudonaukowcy lubują się w odwracaniu kota ogonem i nazywaniu prawdziwej nauki "pseudonauką".
+
'''Pseudonauka''' jest to ogół twierdzeń próbujących udawać [[Nauka|naukę]], ale nią niebędących. Pseudonauka posługuje się językiem naukowym, jednak uzasadniane nim hipotezy, teorie i twierdzenia naukowe nie znajdują potwierdzenia w badaniach naukowych. W skrajnej sytuacji stoją nawet w sprzeczności z teoriami sprawdzonymi naukowo. Pseudonaukowcy lubują się w odwracaniu kota ogonem i nazywaniu prawdziwej nauki "pseudonauką".

Aktualna wersja na dzień 15:27, 22 wrz 2019

Pseudonauka jest to ogół twierdzeń próbujących udawać naukę, ale nią niebędących. Pseudonauka posługuje się językiem naukowym, jednak uzasadniane nim hipotezy, teorie i twierdzenia naukowe nie znajdują potwierdzenia w badaniach naukowych. W skrajnej sytuacji stoją nawet w sprzeczności z teoriami sprawdzonymi naukowo. Pseudonaukowcy lubują się w odwracaniu kota ogonem i nazywaniu prawdziwej nauki "pseudonauką".