Homeopatia

Z Szuropedia
Wersja z dnia 12:06, 11 wrz 2019 autorstwa Determinanta Kierunkowa (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''Homeopatia''' – forma medycyny alternatywnej w której lekarstwo nie zawiera w sobie lekarstwa. „Lek” homeopatyczny jest przygotowywany z substancji która wywo...")

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Homeopatia – forma medycyny alternatywnej w której lekarstwo nie zawiera w sobie lekarstwa. „Lek” homeopatyczny jest przygotowywany z substancji która wywołuje objawy takie jak choroba. Następnie trzeba go tak rozcieńczyć, żeby prawie go tam nie było. No i najważniejsze, o czym wiedzą wszystkie tancerki go-go, jest potrząsanie, czyli soccussion, co wzmacnia działanie leku. Czyli: wlewamy kroplę na wiadro, potrząsamy, wlewamy do beczki, potrząsamy, wlewamy do stawu wujka Staśka… no, tutaj potrząsnąć można tylko granatem, w każdym razie kropla ze stawu rozpuszczona w szklance, daje środek homeopatyczny. I właśnie cały ten proces to tak zwane dynamizowanie. Jeśli wydaje się Wam, że wynalazca tej metody był nieźle szurnięty, to jakie określenie wybierzecie dla tych, którzy w to wierzą? Żadne badania naukowe nie dowiodły skuteczności homeopatii, ale nikomu to nie przeszkadza, argumenty do lemingów nie trafiają, tani biznes kręci się dalej (w zasadzie kosztuje tylko opakowanie, no i ulotka). Dalej będzie lepiej… otóż homeopaci wierzą w pamięć wody. No tak. Woda pamięta co w niej było… No i dlatego leczy. W zasadzie najlepszym lekiem byłaby woda z klopa, bo tam było chyba wszystko...

Homeopatię wymyślił Christian Friedrich Samuel Hahnemann, poliglota i lekarz. Jako osoba z natury ciekawska, dużo eksperymentował z różnymi ziołami, proszkami… no i różnymi takimi. Podczas próby wynalezienia LSD, wciągnął nieco chininy, po czym ze zdziwieniem zaobserwował u siebie biegunkę, wymioty i inne objawy które wziął za malarię. Poprawił bieluniem, konopiami, skontaktował się z duchem Paracelsusa i eureka!!! Odkrył, że lekarstwo wywołuje podobne objawy jak choroba.