Eric Dubay

Z Szuropedia
Wersja z dnia 10:40, 11 wrz 2019 autorstwa Szuropedia (dyskusja | edycje) (Drobne zmiany w formatowaniu)

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eric Dubay
Ilustracja
Data urodzenia 1981 r.
Zawód Nauczyciel jogi, Pisarz, Youtuber
Miejsce zamieszkania Tajlandia
Narodowość Stany Zjednoczone
Powiązania Płaska Ziemia
Kanał YouTube [Eric Dubay]
Lata aktywności od 2015 r.
Strona internetowa

Eric Dubay - urodzony w 1981 r. nauczyciel jogi, uprawia także Wing Chun (odmiana wschodniej sztuki walki Kung-Fu) Amerykanin, mieszkający aktualnie w Tajlandii. To jeden z najbardziej znanych płaskoziemców. Jako jeden z pierwszych zdobył prawdziwą popularność około roku 2015, gdy zaczął streamować na żywo w serwisie Youtube filmy dotyczące kwestionowania kształtu Ziemi i przy okazji wszystkiego innego. Przejawia mocne zainteresowanie religiami i filozofiami dalekiego wschodu i transcendencją. Jego "dzieło", "200 dowodów na to, że ziemia nie jest wirującą kulą", przyniosło mu milionowe wyświetlenia na całym globie. Nie ma absolutnie 100% pewności kim jest z wykształcenia. Niektóre, aczkolwiek mało wiarygodne źródła podają, że w latach 2000-2004 ukończył Uniwersytet w Meine, zdobywając tytuł podwójnego licencjatu nauk humanistycznych, co zresztą tłumaczyłoby, jak bezlitośnie obnaża w swoich filmach brak jakiejkolwiek, nawet podstawowej wiedzy w temacie nauk ścisłych.

Popularno-naukowy polski Youtuber SciFun o "200 dowodach" powiedział:

"Ten człowiek, przez dwie godziny, metodycznie, cierpliwie i skrupulatnie udowadnia, że nie ma absolutnie żadnego pojęcia, o absolutnie niczym."

Działalność poza Youtube

Eric Dubay oprócz działalności w serwisie Youtube pisze książki, ma swój oficjalny profil w serwisie Facebook, a także prowadzi forum International Flat Earth Research Society (IFERS)