Crazy Polish Man

Z Szuropedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Crazy Polish Man
Daniel B
Ilustracja
Crazy Polish Man w 2019
Miejsce zamieszkania Paisley, Szkocja
Narodowość polska
Powiązania Level World
Kanał Crazy Polish Man - Question Everything
Lata aktywności 2019-
Strona internetowa


Crazy Polish Man wcześniej znany jako Crazy Polish Flatearther, pseud. Filutek, CPM, CEP - wybitny polski uczony, fizyk, dietetyk, myśliciel, klimatolog i filozof z wykształcenia humanista. Twórca kanału Crazy Polish Flatearther przemianowanego następnie na Crazy Polish Man. Człowiek renesansu gustujący w fizyce, geografii (specjalność; linie brzegowe), psychologii i szeroko pojętych naukach naturalnych. Zasłynął jako denialista kształtu Ziemi, który przeciwstawił się niektórym dziedzinom nauki przedstawiając swoje kontrowersyjne poglądy na YouTube, w wyniku czego ucierpiał od represji, gnębienia, wyśmiewania i dyskryminacji poprzez ludzi związanych blisko z mainstreamową nauką . Na tle innych przedstawicieli teorii spiskowych wyróżnia się on między innymi twierdzeniem, że Słońce jest obiektem niematerialnym, w opozycji do Mikołaja Kopernika spłaszczył i wstrzymał Ziemię.

Dokonania naukowe

Pierwszym zapamiętanym eksperymentem, był eksperyment z poziomnicą pływającą na dwóch pustych butelkach typu PET. Eksperyment udowodnił że puste butelki PET unoszą się na wodzie!!! Drugi wniosek: poziomnica pokazuje poziom lub nie, a zależy to od wysokości fali lub jej braku.

Eksperyment z rurką PCV: eksperyment został przeprowadzony w 2018r. w środkowej Szkocji, przy jego przeprowadzeniu asystował Del z kanału Beyond The Imaginary Curve. W eksperymecie zostały użyte: poziomnica, kątownik, rura PCV, aparat, porywisty wiatr, tępota i głupota. Pomimo wytykanych błędów jak; błędne założenia, krzywo ustawiony aparat, chybocząca na wietrze rurka Daniel ogłosił eksperyment sukcesem udowadniającym płaskość Ziemi. YouTuber Fizyk od Czapy przeprowadził dokładną analizę obserwacji CPM-a, wyliczając niepewności pomiarowe, udowodnił że zarejestrowane wyniki zgadzają się z Ziemią kulą, Daniel pozostawił ten film bez odpowiedzi.

Obserwacja zaćmienia Księżyca: analiza filmu wideo przedstawiającego zaćmienie Księżyca odbyła się w styczniu 2019r. w trakcie analizy CPM wygłosił pamiętne słowa:

„Nie ma takiej możliwości, żeby solidny obiekt typu kulista Ziemia nie zasłaniał gwiazd podczas zaćmienia, no nie ma takiej opcji, nie może takie coś mieć miejsca, że to co widzimy tutaj na Księżycu to jest cień Ziemi, no po prostu nie może."

CPM zaraz potem usunął stream zawierający analizę, pod pretekstem przypadkowego ujawnienia tam danych osobowych, prawdopodobnie próbował zatrzeć ślady przestępstwa, które zostało popełnione na ludzkim intelekcie.

Dietetyka

Gorący zwolennik diety ketogenicznej, wierzy w istnienie ciał ketonowych co do których nie wymaga żadnych dowodów naukowych w przeciwieństwie do grawitacji.

CPM na diecie ketogenicznej

Kariera artystyczna

W 2019 roku rozpoczął swoją karierę muzyczną utworem pt: "Księżycowa Piosenka", teledysk autorstwa youtubera Nie Dajmy Się Zwariować. Piosenka w zamyśle, miała wyśmiewać niezgodności teorii heliocentrycznej z obserwowanymi zjawiskami, jednak obnażyła tylko brak elementarnej wiedzy z zakresu fizyki u jej autora.

Współpraca

W swojej twórczości nawiązał współpracę z autorem kanału Level World, znanym i lubianym standuperem, lingwistą lubującym się w łacinie podwórkowej jak również poważanym heliosceptykiem, twórcą teorii gęstości wysuwającym twierdzenie iż waga nie mierzy siły a gęstość. W początkach swej kariery aktywnie współpracował z nim właściciel kanału MS Studio, znany pod pseudonimem; „Mahiuszek” , autor pogróżek skierowanych do SciFuna, grożących jego zniszczeniem, jeżeli będzie nadal zadzierał z płaskoziemcami. Kolejnym współpracownikiem jest emeryt Jerzy, optujący za teorią braku ruchu obrotowego Księżyca wokół własnej osi.

Usunięcie kanału

W maju 2019r. jego pierwszy kanał znikł niedługo po pamiętnym streamie; „YouTube, czy to już koniec?”. W początkowych przemowach po tym zdarzeniu CPM twierdził, że to YouTube usunął mu kanał, jednakże śledztwo przeprowadzone przez użytkownika Błękitny Marmur wykazało, że autor kanału sam go usunął, celowo wprowadzając innych w błąd, ponadto otwierając stare filmy użytkownika widoczny był komunikat; „Ten film wideo został usunięty przez użytkownika”. Opisana operacja, tzw. fałszywa flaga została przeprowadzona prawdopodobnie w celu odegrania roli męczennika i ofiary systemu głoszącego jedyną prawdę. W kolejnych streamach CPM cofnął swoje słowa i stwierdził, że YouTube jednak nie usunął jego kanału, ale nie powie co się z nim naprawdę stało. Prowokacja się nie udała.

Pozostałe poglądy

  • Żyjemy pod kopułą, ponieważ, ciśnienie gazu nie może istnieć bez pojemnika.
  • Na Antarktydzie stacjonuje wojsko, które uniemożliwia swobodną eksplorację.
  • Eksperyment Cavendisha to tak naprawdę nie eksperyment.
  • Średnia arytmetyczna okłamuje nas, ponieważ jeżeli policzymy średnią płacę dla czterech osób z czego dwie osoby zarabiają 2000zł, a dwie kolejne 4000zł, to średnia wyjdzie 3000zł, a żadna z tych osób nie zarabia 3000zł. Kłamstwo udowodnione.
  • Ktoś stworzył ten świat, prawdopodobnie bóg, ale żadna religia nie jest prawdziwa.

Ciekawostki

Wielbiciel tatuaży zrobionych po pijaku i przyjaciel wszystkich kierowców.

Przebywając na uchodźstwie w Szkocji wszedł w bliskie stosunki z rdzennym mieszkańcem tych terenów Delem (kanał youtube: Beyond the imaginary curve) by wspólnie przeprowadzać obserwacje i nagrywać filmy. Z owej współpracy powstały niezapomniane dzieła: "Obserwacja wyspy Ailsa Craig", "Aktywizm uliczny z butelką", "Eksperyment z rułkom". Ostatnio panowie zaangażowali się w serial komediowy, w którym Del wciela się w postać studenta.