Chochoł

Z Szuropedia
Wersja z dnia 15:55, 4 lis 2019 autorstwa Determinanta Kierunkowa (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Chochoł - znany również pod nazwami: sofizmat rozszerzenia, strawman argument, strach na wróble, itp. Błąd logiczny polegający na pozornym obaleniu argumentu przeciwnika, jednakże w tym przypadku argument nie wynika ze słów oponenta, a jest zmyślony przez osobę atakującą tenże argument. Tutaj sformułowanie odnoszące się do praw , zjawisk lub obserwacji które szur próbuje podważyć lub obalić nie mając pojęcia o samym prawie czy zjawisku. No i dalej, szur cieszy się jak dziecko że obalił chochoła którego sam stworzył, nie zauważając u siebie elementarnych braków w wiedzy. Chochoł jest nader często stosowany przez łgarzy, "twórców" płaskoziemskich, których widownia i tak nigdy niczego nie sprawdza. Nie można więc wykluczyć, że niektóre chochoły są tworzone intencjonalnie.


Najczęściej używane chochoły.

Grawitacja nie działa bo balonik z helem unosi się do góry, lub: grawitacja działa "wybiórczo",bo jajko w osolonej wodzie, bo żelazne kowadło w rtęci, itp. Albo: dlaczego Księżyc podczas pływów, przyciąga oceany a nie przyciąga np chmur i ptaków??


Obserwacja Księżyca w pełni jest niemożliwa, bo Ziemia powinna zasłaniać Słońce!!


Ziemia wiruje z taką prędkością że siła odśrodkowa powinna nas wywalić do kosmosu!!


Silnik rakietowy nie może działać w próżni!!


Próżnia kosmosu jest pogwałceniem kilku naturalych praw fizyki.


Satelity nie istnieją bo ich nie widać przez Nikon`a P900


Gdyby Ziemia się obracała w podróży helikopterem wystarczyłoby wznieść się w powietrze i poczekać, aż obiekt docelowy przesunie się pod helikopter. Ostatnio pojawił się chochoł: efekt Corioliza WYWOŁUJE huragany!!