Żywa kropla krwi

Z Szuropedia
Wersja z dnia 12:22, 11 wrz 2019 autorstwa Determinanta Kierunkowa (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''Żywa kropla krwi''' – sposób diagnostyki wielu chorób zakaźnych i umysłowych, od gruźlicy po AIDS. Badanie żywej kropli krwi polega na pokazaniu pacjentowi m...")

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Żywa kropla krwi – sposób diagnostyki wielu chorób zakaźnych i umysłowych, od gruźlicy po AIDS. Badanie żywej kropli krwi polega na pokazaniu pacjentowi mikroskopijnego obrazu preparatu z jego krwi, na którym widzimy bohaterów z serii Było sobie życie, wirusy, bakterie i inne obiekty. Na obraz dodatkowo nanosi się obiekty, które mogą pomóc w rozpoznaniu choroby. Następnie przekonuje się pacjenta, że te obiekty to grzyby, metale ciężkie, toksyny, pasożyty i tym podobne, które można wyleczyć. A jak wiadomo, leczenie to dobry biznes.


Argumentacja

  • Metale ciężkie są rozpuszczone we krwi dzięki lipoproteinom i nie są widoczne w mikroskopach optycznych. Nie oszukujcie pacjentów.
    • Odpowiedź: To wy oszukujecie pacjentów jakimś bełkotem. Co to są lipoproteiny?! Moja babcia była diagnozowana żywą kroplą krwi, przez co wyleczyła się z gruźlicy!